TRADYCYJNA  MEDYCYNA  CHIŃSKA

medycynachinska.republika.pl

Contact        

English French Italian Spanish Portuguese Russian Croatian


Centrum Medycyny Chińskiej " SMOK " - Lek. med. SUN JING MING

Akupunktura - Elektroterapia - Masaż - Leczenie magnesem - Zioła chińskieSun Jing Ming ukończyła studia medyczne w Pekinie. Przez 15 lat kierowała jednym z pekińskich szpitali. Od 1991 roku mieszka w Tychach i prowadzi praktykę lekarską w założonym przez siebie Centrum Medycyny Chińskiej SMOK. Specjalizuje się w leczeniu bólu i akupunkturze. W swojej karierze wyleczyła już kilka tysięcy skomplikowanych przypadków.

Sun Jing Ming urodziła się i wychowała w Pekinie. Ponieważ w Chinach imiona wybierane dla dziecka mają zawierać dobre życzenia na całe życie, rodzice wybrali dla niej Jing Ming (Jing-spokojny, Ming-jasny), co miało dać jej spokojne życie i jasną przyszłość.
Resztę miał zapewnić szczęśliwy rok, w którym się urodziła. Był to bowiem Rok Smoka. Każdy Chińczyk chce się urodzić w Roku Smoka. Mówi się, że Smok daje siłę, zdolności i dostatnie życie.

Jing Ming wychowała się w rodzinie, gdzie z dziada pradziada wszyscy są lekarzami, innych zawodów nie ma. Od 15 roku życia czytała książki medyczne i wchodziła w tajniki medycyny. Po ukończeniu studiów medycznych pracowała w pekińskim szpitalu.
W roku 1991 Sun Jing Ming przyjechała do Polski, niby tylko na chwilę i już została tu na stałe. Pokochała Polskę i przyjęła polskie obywatelstwo. W Polsce podobają się jej najbardziej ... ładne buzie, zwłaszcza dzieci. Pani doktor wiele podróżuje, bywa w różnych krajach, ale ze wszystkich nacji najbardziej lubi Polaków.

Nie straciła kontaktu z Chinami. Publikuje tam księżki (m.in. "100 chorób i ich leczenie" oraz "200 chorób i ich leczenie") oraz artykuły w chińskich pismach medycznych. Bierze też udział w dorocznych, międzynarodowych konferencjach na temat medycyny chińskiej.