TRADYCYJNA  MEDYCYNA  CHIŃSKA

medycynachinska.republika.pl

Contact        

English French Italian Spanish Portuguese Russian Croatian


Centrum Medycyny Chińskiej " SMOK " - Lek. med. SUN JING MING

Akupunktura - Elektroterapia - Masaż - Leczenie magnesem - Zioła chińskie


Nakłuwanie przywraca równowagę wewnętrznąAkupunktura to sposób m.in. na:
- rwę kulszową i wszelkie problemy z kręgosłupem
- reumatyzm
- nerwice histeryczne
- porażenie nerwu twarzowego
- wszelkie nerwobóle
- zapalenie oskrzeli
- chorobę wrzodwą żołądka i dwunastnicy
- niemoc płciową
- moczenie bezwiedne i nocne
- wymioty podczas ciąży
- brak pokarmu u matki
- ostrą głuchotę i niedosłuch
- przewlekły nieżyt nosa
- przewlekłe zapalenie zatok bocznych nosa
- przewlekłe zapalenie spojówek
- krótkowzroczność

Jak to działa?
Akupunktura poprawia krążenie krwi, eliminuje ból, reguluje pracę organizmu. Nakłucia wysyłają specjalne sygnały do mózgu, który zawiaduje całością i zmusza do pracy. W wielu przypadkach leczenie polega na wzmocnieniu organizmu, który potem sam poradzi sobie ze schorzeniem. Tak jest na przykład z uczuleniami. Jak wzmocni się organizm, to i uczulenie znika.
Wiele chorób jest rezultatem wewnętrznego nieporządku w organizmie. Akupunktura ten porządek przywraca. Na tej zasadzie leczone są właśnie łuszczyca czy stany depresyjne.
Bardzo dobre efekty daje nakłuwanie w leczeniu uzależnień, zwłaszcza od nikotyny. Jeden z pacjentów poddał się terapii odwykowej po ponad 40 latach wypalania około 60 papierosów dziennie. Przyznaje, że tuż po rozpoczęciu leczenia sięgnał po papierosa, ale zupełnie mu nie smakował. Tak właśnie działa nakłuwanie: zmienia smak. 90 procent pacjentów ma problem z głowy na zawsze.
Najcenniejsze w akupunkturze jest to, że nie tylko likwiduje objawy, ale przede wszystkim usuwa główne przyczyny choroby. Akupunktura leczy poprzez pobudzenie czynności poszczególnych układów i narządów ciała oraz przywrócenie organizmowi stanu równowagi. W leczeniu wykorzystuje się jego zdolność do samoregulacji i samoregeneracji.

Sprawdzone na starożytnych
Podróznicy europejscy docierający do Chin od czasów Marca Polo podziwiali sprawność fizyczną i wytrzymałość chińskich kulisów, którzy potrafili całymi godzinami biegać, ciagnąc riksze, choć odżywiali się nader skromnie. Kolonizatorzy francuscy w dawnym Laosie byli zdumieni wytrwałością tancerek tańczących godzinami w świątyniach.
Zarówno kulisi jak i tancerki, systematycznie poddawali się zabiegom nakłuwania, które zapewniały im sprawność fizyczną i zapobiegały zmęczeniu. Akupunkturze poddawali się również żołnierze i sportowcy w starożytnych Chinach. Nakłucia w ściśle określonych punktach dodawały im sił i odwagi oraz poprawiały stan psychiczny.


Akupunktura to jedna z najstarszych metod leczenia, która rozwinęła się w Chinach ponad 3000 lat temu. To skomplikowany system oparty na badaniu i równoważeniu, udrożnianiu, uzupełnianiu lub osłabianiu przepływów energii w kanałach akupunkturowych. Akupunktura jako metoda naturalna, nie powoduje skutków ubocznych i często radzi sobie w sytuacji, gdy konwencjonalna medycyna zawodzi.

W akupunkturze dolegliwości leczy się przy wykorzystaniu odruchów układu nerwowego, a efekt terapeutyczny osiągany jest przez oddziaływanie za pomocą cienkich metalowych igieł na określone punkty na powierzchni ludzkiego ciała.
Nakłuwanie odpowiednich punktów na ciele, pozwala na osiągnięcie zamierzonych efektów terapeutycznych poprzez odpowiedni dobór punktów, ich kombinację, różne techniki nakłuwania i czas nakłucia.
Punkty te położone są na przebiegu głównych kanałów energetycznych tzw. meridianów oraz ich odgałęzień kolaterali w których krąży energia Qi. Kanały te łączą narządy z nimi i są związane z powierzchnią ciała poprzez punkty aktywne biologicznie.
Wyróżnia się 12 meridianów głównych, 8 meridianów dodatkowych, 15 kolaterali, 12 meridianów mięśniowych i 12 meridianów skórnych. Zaburzenia w każdym z kanałów energetycznych odpowiedzialne są za konkretną patologię.

Należy podkreślić, że za pomocą zabiegów akupunktury nie zwiększa się ilości energii w organizmie, lecz tylko reguluje jej krążenie.
Akupunktura działa leczniczo na drodze odruchowej. Impulsy wywołane nakłuciami pobudzają układ współczulny i przywspółczulny i w ten sposób za pośrednictwem układu nerwowego odśrodkowego działają regulująco na czynność narządów wewnętrznych.

Igły stosowane w akupunkturze są wykonane ze stali chirurgicznej i mają średnicę od 0.18 do 0.51 mm a długość od 1 do 6 cm. Igły posiadają atest Ministerstwa Zdrowia oraz certyfikaty ISO9002 i EN46002 (wymogi biokompatybilności). Używa się sterylnych i jednorazowych igieł.


Czas trwania leczenia akupunkturą zależy od rodzaju i czasu trwania schorzenia. Zazwyczaj pierwsze efekty kuracji są odczuwalne już po kilku zabiegach. Zazwyczaj pełna kuracja to 10-15 zabiegów. W przypadku przewlekłych i długotrwałych, leczenie może wymagać większej ilości zabiegów.